Műanyag ablak RAL beépítése
A RAL szerinti nyílászáró beépítés kis hazánkban még gyerekcipőben jár. A tőlünk nyugatabbra elhelyezkedő országokban viszont nem csak ismerik és elterjedt ez az eljárás, de kötelező is. A magyarországi nyílászáró beépítések elenyésző százalékánál kérik ezt a beépítési módot. A műanyag ablak beépítése során beépítési hézag keletkezik. Ennek a megfelelő kitöltése legalább annyira fontos mint maga a nyílászáró hőszigetelő képessége. A nem megfelelő szigetelés drasztikusan rontja a legjobb nyílászáró hő és hangszigetelési értékét is. A nedves szigetelés a vakolaton repedések és penész foltok megjelenését eredményezi.
A párazáró fóliák alkalmazásának fő célja a műanyag ablak beépítésekor az építési hézagba fújt Purhab megvédése. A Ral beépítés elengedhetetlen feltétele az egyenes sima fal káva kialakítása, és a száraz falak megléte. Ha mind ez teljesül akkor a nem csak a fal és az új műanyag ablak lesz megfelelő szigetelési értékű, de a kettő találkozásánál sem lesz egy hidegérzet ami azt jelzi azon a ponton nem megfelelő a hőszigetelés.
SOUDAL SWS RAL szalagok raktárról
Üzletünkben raktárról tudja megvásárolni, vagy webáruházunkból megrendelheti országos kiszállítással a beépítéshez szükséges RAL szalagot. Raktárkészletünkben a SOUDAL SWS EXTRA 100/30 és 150/30 -as külső és belső oldali RAL szalagokat találja. Jó tapadás számos akár enyhén egyenetlen felülethez, a szövetes oldala vakolható. Kizárólag az ablakcsatlakozó fuga, a szalag szerint jelölt oldalán alkalmazható. Doboz tartalom 30 méter.
Nyílászáró RAL beépítés nem csak passzívházakhoz
A tévhittel ellentétben ( már amennyire elterjedt pillanatnyilag ez a nyílászáró beépítési forma) nem csak a passzívházakhoz lehet és van értelme a RAL szalagos beépítésnek, hanem minden lakás és ház esetben alkalmazható. Azt manapság mindenki tudja, hogy a Purhab egyik legnagyobb ellensége az UV sugárzás. Viszont azt már kevesebben, hogy a nedvesség épp úgy roncsolja a Purhabot mint az UV sugárázástól. A Külső és belső oldali magas hőkülönbségekből adódóan ( lásd a nyílászárón kívül -10°C míg az ablak belső oldalán +20°C van) a két hőmérsékletnek ki kell egyenlítődni ami pediglen pára lecsapódással jár. Ha nincs RAL szalag a nyílászárón akkor ez a Pubhabon fog megtörténni, ami viszont ha magába szívja a nedvességet jelentősen veszít a hőszigetelő értékéből. A RAL szalagos beépítés esetén a műanyag ablak mellé a beépítési hézagba kifújt Purhab élettartama és szigetelő képessége a normál ablak beépítési módtól 10x magasabb.
A nyílászárók Ral szalagos beépítésénél, a külső oldalra egy pára áteresztő míg a belső oldalra egy párazáró szalagot teszünk fel. Majd a műanyag ablak a falba történő mechanikus rögzítése és a pubhabozás után a szalagokat a falra ragasztjuk.
Ezen szempontok figyelembe vételével jelentős energia- és költségmegtakarítás érhető el. Ennek különösen a közel jövőben lesz nagy szerepe, az ingatlan eladásához szükséges energiatanúsítvány milyenségét tekintve, hogy az ingatlan nyílászárói ezzel az új uniós szabványnak megfelelő módszerrel lettek beszerelve.
A SZIGETELÉS MEGVÁLASZTÁSÁNÁL, MINDEN ESETBEN GONDOSKODNI KELL A FALAZAT ÉS A SZIGETELÉS KÖZÖTTI MEGFELELŐ SZELLŐZÉS BIZTOSÍTÁSÁRÓL. ELLENKEZŐ ESETBEN A PÁRAÁTERESZTÉS NEM TUD MEGVALÓSULNI A KÜLSŐ PÁRAÁTERESZTŐ SZALAGNÁL!
Vélemény, hozzászólás?