88mm vastag borovifenyő nyílászáró 3 rétegű üveggel
A 68mm vastag fa nyílászáróink mellett elérhetővé vált a 88mm vastag kivitel is. A szerkezet kiváló szigetelését a 40m vastag 3 rétegű üveg biztosítja, természetesen itt is alapfelszereltség a melegperem.
Ennek a fa ablaknak is a ROTO vasalat biztosítja a tökéletes záródást.
Alapanyagát tekintve ezek a fa ablakok és nyílászárók mind 3 rétegben ragasztott azaz tömbösített alapanyagból készülnek. Az így készülő hosztoldott fa ablak garantáltan görcsmentes fából készül.
A ragasztó anyag a HENKEL cég PONAL-D4 1K PVCA vízbázisú ragasztója aminek a kiváló ragasztási tulajdonsága mellett a vízállósága is kiemelkedő.
A 88mm vastag fa nyílászáró képeken
Kérjen árajánlatotvagy helyszíni felmérésterre a műanyag nyílászáróra kollégáinktól.
Natúr fa nyílászáró
Ebben az esetben a fa nyílászáró nem kap semmilyen felületi kezelést azt a megrendelőnek kell saját kezűleg megoldania. Fontos, hogy ez a felületkezelés a nyílászáróra a lehető leghamarabb felkerüljön a fa nyílászáróara beépítést követően. Ezzel kapcsolatos bővebb leírásunk, a fa nyílászárók karbantartása cikkben olvasható. Ez azoknak is hasznos tanácsokat adhat akik már valamilyen felületkezeléssel rendelik meg új fa nyílászáróikat.
Kérjen árajánlatotvagy helyszíni felmérésterre a műanyag nyílászáróra kollégáinktól.
Felületkezelés fa ablakoknál
A fa ablakot a környezeti behatásokkal szemben védeni kell, mivel a
natúr fa nyílászáró pólusai nyitottak valamint felülete mikroszkopikusan
tekintve nem egyenletes tehát koszolódik és elszíneződik. További
érvelés még a fa ablak felületkezelésének szükségessége mellett, hogy a
fa anyag egy higroszkópos nedvszívó anyag mai mindig tartalmaz valamennyi
nedvességet. Tehát a natúr felületű fa ablak, mindig vesz fel és ad le
nedvességet a környezetének. Ezek szerint a fa nyílászárók felületét kezelni
kell valamilyen felületkezelő anyaggal.
A gyár a fa nyílászárók felületkezelésben nagy tapasztalattal rendelkező, MILESI Kft VÍZBÁZISÚ felületbevonó anyagait használja erre a célra. Az anyagokat szakképzett munkatársaink szórásos technológiával juttatják a fa nyílászáróra.
Vastaglazúros felület fa nyílászárón
A vastaglazúr alatt azt a komplex bevonatrendszert értjük, amely tartalmaz egy impregnáló gombamentesítő valamint egy köztes alapozó továbbá egy vagy két fedőlakk réteget. Ez az összetett rendszer biztosítja a kültéri vízhígítású lazúrrendszer hatékonyságát a fa nyílászáró felületén.
Fedőfestékes felület fa nyílászárón
A fedőfesték bevonat azt jelenti, hogy a fa ablakra jellemző megjelenési formát eltüntetjük a bevonó anyaggal. Tehát ellentétben a lazúros felületekkel itt a fedőréteg változatos nem a fára jellemző már-már műanyagszerű bevonata lesz a domináns. A technológia ebben az esetben is három réteget ír elő, van egy impregnálás majd egy alapozó lakk végül egy fedőréteg, ami színezhető alapesetben tehát fehér. Ebből következik tehát, hogy színárnyalatok milliói állnak rendelkezésére a felület színének meghatározásához.
Pácolt lakkozott felületek a fa nyílászárón
A pácolás egy olyan művelet, amely során a fa nyílászáró felületét meghatározó évgyűrű metszetek más szóval a rajzolatokat árnyaltabbá tesszük. Tehát a pácolás alkalmával felvitt színező anyaggal kiemeljük, öregbítjük a fa rajzolatát a nyílászárón. Az így előtérbe kerülő árnyalt rajzolat lesz, az alap majd erre kerül egy réteg alapozó lakk bevonat majd erre egy vastagabb időt állóbb fedőlakk bevonat.
A pácolás kimondottan beltérbe való technológia mivel az így készült bevonatrendszer kevésbé UV álló.
Kérjen árajánlatotvagy helyszíni felmérésterre a műanyag nyílászáróra kollégáinktól.